BEZPIECZNY PORT

STOWARZYSZENIE

facebook logo

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Luty 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4 5
week 6 6 7 8 9 10 11 12
week 7 13 14 15 16 17 18 19
week 8 20 21 22 23 24 25 26
week 9 27 28

Wycieczka gminna 2018

wycieczka gminna 113Stowarzyszenie Bezpieczny Port realizując projekt współfinansowany przez Gminę 350czTrzcianka zgodnie z umową nr 6/RPK/3/2018 zorganizowało wycieczkę gminną dla osób niepełnosprawnych ruchowo i wolontariuszy. O godzinie 08:30 uczestnicy zebrali się koło Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzciance. Po zajęciu miejsc w autobusie wyruszyliśmy w kierunku wsi Biała. Tam udaliśmy się do pozostałości z zabudowań pałacowych, uczestnicy wysiedli z autobusu zapoznali się z pozostałościami zabudowań pałacowych oraz parkiem. Następnie udaliśmy się w stronę kościoła gdzie zostaliśmy przywitani przez księdza proboszcza, który był naszym przewodnikiem. Opowiedział nam historię wsi Biała która kiedyś posiadała prawa miejskie oraz przedstawił historię kościoła który prawdopodobnie był pierwszym kościołem w naszym powiecie. Następnie udaliśmy się na poczęstunek na plebanię. Kolejnym punktem programu był kościół w Radolinie do którego również klucze posiadał ksiądz proboszcz parafii Biała . Kościół został otwarty dla nas i mogliśmy podziwiać jego wnętrze. Usłyszeliśmy również historię tego kościoła, oczywiście z ust księdza proboszcza. Tutaj spotkała nas niespodzianka, naszą grupę odwiedził pan starosta Tadeusz Teterus i przywiózł dla uczestników wycieczki maskotki . Kolejnym punktem była wieś Siedlisko do której udaliśmy się przez Radolinek, Nową Wieś, Rudkę i Runowo. W siedlisku stoi jeszcze pomnik upamiętniający poległych w II wojnie. Tutaj również nie ominęliśmy kościoła. Okazało się, że za kościołem znajduje się stary cmentarz bardzo zaniedbany. Kilka mogił jest czytelnych, reszta zarośnięta, ostatni pochówek pochodzi prawdopodobnie z 1948 roku.


Zwieńczeniem całej wycieczki był grill w Leśnej Podkowie, która ugościła nas bardzo przyjaźnie. Oprócz posilenia się kiełbaskami z grilla mieliśmy możliwość zapoznać się z działalnością stadniny jak również przedstawiono nam przebywające tam konie. To była prawdziwa atrakcja dla naszych członków, spędzili w stajni niemal godzinę. Istniała obawa że kilka koni zostanie zagłaskanych.
Niniejszym zapisujemy wycieczkę gminną do pozytywnie zrealizowanych projektów a na szczególne podziękowania zasługuje ksiądz Proboszcz z Białej Eugeniusz Gnibby oraz pani prezes z Leśnej Podkowy Monika Kochanowska.
Na słowa uznania ciężko zapracował nasz członek stowarzyszenia Waldemar Lemańczyk, który koordynował cały projekt i włożył dużo serca w dopracowanie szczegółów.

www.BezpiecznyPort.trz.pl  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel.: 604 603 174
64-980 Trzcianka ul. Sikorskiego 41/6